IMG_6652_edited_edited_edited_edited.png

BARO KAYDI

İstanbul Barosu

YABANCI DİLLER

İngilizce 

EĞİTİM

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Lisans, 2010)

ÜYELİKLER

Kayıtlı Marka Vekili

Uluslararası Fikri Mülkiyet Hakları Koruma Derneği (AIPPI)

International Trademark Association (INTA)

MARQUES

Berrin Dinçer Özbey

Ortak Avukat - Marka Vekili

berrin@kodiaklaw.com.tr

+90 212 983 38 53

Recommended Individual 2022
Enforcement and Litigation

LOGO%201_edited.png

Berrin Dinçer Özbey Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2010 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetinden sonra Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarından birinde Fikri Mülkiyet Hukuku alanında çalışmaya başlamıştır ve bu alanda 12 yıllık tecrübeye sahiptir.

Görevi sırasında müvekkillerinin fikri mülkiyet portföy ve stratejilerinin oluşturulup yönetilmesi konularında destek vermiştir. Çalışma hayatı boyunca pek çok danışmanlık ve dava dosyasında yer almış, bu kapsamda moda, tekstil, yiyecek içecek, kozmetik, teknoloji, medya ve telekom, eğlence, otelcilik ve turizm gibi pek çok farklı sektörde yer alan çok uluslu ve yerel şirketleri temsil etmiştir.

Markalar, tasarımlar, patentler ve faydalı modeller konusunda sayısız çekişmeli ve çekişmesiz idari ve hukuki süreçte hizmet vermiş; karar iptal, hükümsüzlük, tecavüz ve haksız rekabetin tespiti ve önlenmesi davaları ile tazminat davalarının yürütülmesine liderlik etmiştir.

Uzmanlık alanları ile ilgili yazmış olduğu pek çok makale Intellectual Property Magazines, Managing IP ve WTR gibi saygın yayın kuruluşlarınca basılmıştır. Ayrıca özel ve kamu kurumları tarafından düzenlenen çeşitli organizasyonlarda fikri mülkiyet hakları konusunda misafir konuşmacı olarak yer almış, ECTA (European Communities Trade Mark Association) toplantılarına katılmıştır. 2019 ve 2020 yıllarında ECTA’da yer alan “Law Committee” bünyesinde komite üyesi olarak çalışmıştır.  Halihazırda INTA Brand Restrictions Committee ve AIPPI Copyright Committee’de görev almaktadır.

Özbey ayrıca kayıtlı marka vekilidir.

YAYINLAR