IMG_3090%252B%2520copy%2520m_edited_edit

BARO KAYDI

İstanbul Barosu

YABANCI DİLLER

İngilizce

Fransızca

EĞİTİM

İstanbul Bilgi Üniversitesi (Yüksek Lisans, Ekonomi Hukuku, 2020)

Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi (Lisans, 2013)

Galatasaray Lisesi (2009)

ÜYELİKLER

İstanbul Tahkim Derneği

Daha İyi Yargı Derneği

Galatasaraylılar Derneği

Galatasaray Mezunlar Derneği

Galatasaray SK

International Trademark Association (INTA)

MARQUES

Melis Sılacı Korkmaz

Ortak Avukat

melis@kodiaklaw.com.tr

+90 212 983 38 53

LOGO%201_edited.png

Melis Sılacı Korkmaz, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2013 yılı mezunu olup, Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarından birinde uyuşmazlık çözümü konusunda deneyim kazanmıştır. ​

 

Yüksek lisans eğitimini Ekonomi Hukuku alanında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde tamamlamış, "New York Konvansiyonu Uyarınca Tahkim Anlaşmasının Geçerliliği ve Ehliyet" isimli tez çalışması 2020 yılında kitap olarak yayımlanmıştır.

Ticaret hukuku, iş hukuku, ceza hukuku, icra ve iflas hukuku, tüketici hukuku başta olmak üzere pek çok alanda deneyim sahibi olup, çeşitli sektörlerden yerli ve yabancı müvekkilleri mahkemeler nezdinde, yerli ve yabancı tahkim davalarında, yabancı mahkeme ve tahkim kararlarının Türkiye’deki tanıma ve tenfiz süreçlerinde temsil etmekte ve danışmanlık vermektedir.

Ağustos 2019’dan bu yana İstanbul Tahkim Derneği’nde (İSTA) Genel Sekreterlik görevini üstlenmektedir. Ayrıca INTA Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Komitesi’nde aktif olarak görev almaktadır.

Tahkim konferanslarına konuşmacı olarak katılmakta ve milletlerarası özel hukuk, milletlerarası usul hukuku ve tahkim alanlarında yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

YAYINLAR

New York Konvansiyonu Uyarınca Tahkim Anlaşmasının Geçerliliği ve Ehliyet, On İki Levha Yayınları, Ağustos 2020.