FİKRİ MÜLKİYET

Kodiak, fikri mülkiyet alanında danışmanlık, tescil ve takip işlemleri, davalar ve taklitle mücadele konularında en iyi stratejileri belirleyerek her türlü fikri mülkiyet hizmetini sunmaktadır.

Uzun yıllardır fikri mülkiyet alanında olan birikimimiz ile kurduğumuz butik firmamızda müvekkillerimizle her uyuşmazlık özelinde etkili bir iletişim sağlamakta, onlara etkin ve özel hizmetler vermekteyiz. Her bir müvekkilimize, farklı ticari ihtiyaçlarını da gözeterek, fikri mülkiyet haklarını koruyabilmeleri için özgün bir yaklaşımla destek vermekteyiz.

İlk amacımız uyuşmazlıkları dostane yollarla çözerek müvekkillerimizin gereksinimlerini en pratik ve uygun şekilde karşılamaktır. Uyuşmazlıkların bu şekilde çözülememesi durumunda ise, müvekkillerimize uzman olduğumuz itiraz ve dava işlemlerinin her aşamasında destek vermekteyiz. Hükümsüzlük ve iptal davaları, üçüncü kişilerin haksız kullanımlarını önleme, tazminat davaları, tecavüz davaları ve ihtiyati tedbirler uzmanlık alanlarımız arasında yer almaktadır.

Kodiak’ın fikri mülkiyet davaları alanındaki tecrübeleri marka, tasarım, patent, telif hakları, alan adları ve diğer fikri mülkiyet haklarına ilişkin tüm davaları kapsamaktadır. Müvekkillerimizi Türk mahkemeleri huzurundaki davaların yanı sıra Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde gerçekleşen idari süreçlerde de temsil etmekteyiz.

Fikri mülkiyet hizmetlerimiz ise fikri mülkiyet stratejileri sağlama, benzerlik araştırmaları yapma ve görüş verme, marka, patent ve faydalı model, tasarım, coğrafi işaret, bitki çeşitleri, alan adları ve telif hakları dahil olmak üzere her türlü fikri mülkiyet haklarının başvuru süreçlerini yürütme, takip etme, yenileme ve yıllık ödemeleri sağlamayı içermektedir.

LOGO%201_edited.png
LOGO%201_edited.png
LOGO%201_edited.png
LOGO%201_edited.png
LOGO%201_edited.png